Zmiany skórne a zawilgocenie w domu

Dobry wieczór. Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi w tematyce alergii skórnej. Czy zamieszkiwanie w domu z występującą dużą wilgotnością powietrza, wynikającą z zawilgocenia starych murów prowadzącej częściowo do występowania wykwitów pleśni na ścianach i podsiąkania mebli może byc powodem występowania objawów pokrzywki i obrzęków na nogach- w okolicach stóp, kostek i łydek oraz zasinień i rumieni na podudziach, a wcześniej również drobnych pleśniawek w jamie ustnej?

Może to być przyczyna. Zarodki pleśni na pewno znajdują się również w powietrzu a wilgoć sprzyja dodatkowo zakażeniom i rozwojowi chorób.