Zrastanie kości po złamaniu

Witam. Miałem złamane dwie kości i do dzisiaj jest problem z prawidłowym zrostem. Zrobiłem dodatkowe badania. Czy taki poziom przy złamaniu jest prawidłowy? Proszę o pomoc. Czy muszę się skontaktować jak najszybciej ze specjalistą na dodatkowe badania? Osteokalcyna 26.71ng/ml
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Faktycznie norma osteokalcyny jest przekroczona.
Prawidłowy wynik mieści się na poziomie: 3,10-13,70 ng/ml.

Białko to jest odzwierciedlaniem wielkości obrotu kostnego i świadczy o aktywności osteoblastów.

Jej poziom może być zwiększony w procesie kościotworzenia jednak występuje również w  jednostkach chorobowych m.in. nadczynności tarczycy, przytarczyc, a nawet w nowotworach kości.

Uważam, że powinien Pan udać się do ortopedy z wynikami aby przekonać się czy nic złego się nie dzieje.

Pozdrawiam!