Zwalczanie obgryzania paznokci

Witam serdecznie. Mój chłopak obgryza paznokcie,kupiłam mu już środek na paznokcie, ale nic nie pomogło. Zachowuje się jakby tego nie kontrolował, wstyd mi bo gdy wychodzimy razem to potrafi nawet wśród ludzi zabrać się za obgryzanie, nie stanowi to dla niego problemu czy jesteśmy w sklepie, pizzerii w odwiedzinach u znajomych czy rodziny, dostaje szału powoli. Nie wiem jak pomóc jemu i sobie, nie mogę na to patrzeć żadne słowa i upomnienia nie pomagają. Bardzo proszę o poradę Iza

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Mówiąc ogólnie obgryzanie paznokci zwykle ma podłoże psychogenne i jest formą radzenia sobie ze stresem czy emocjami. Być może Pani partner powinien zatem pomyśleć o konsultacji psychologicznej.