Zwyrodnienie kręgosłupa u 25-letniej osoby

Witam! Mam 25 lat. Szukam pomocy/porady! Dwa lata temu zauważyłem że coś złego dzieje się z moim kręgosłupem. Poszedłem do lekarza i okazało się że mam w nieznacznym stopniu zwyrodnienie kręgosłupa i że nic z tym nie zrobię. Nie pogodziłem się z tym bo jestem młody i będę walczył . Cały czas ćwiczę kręgosłup, ale zdaje sobie sprawę że to jest na krótką metę. Może będzie potrzebował operacji, potrzebuję informacji na ten temat tz. Gdzie muszę się udać i jak wygląda cały cykl leczenia.

W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog, ortopeda.
W każdym przypadku schorzeń kręgosłupa niezbędna jest odpowiednio dobrana rehabilitacja. Rehabilitacja nie jest na krótką metę, ale jest podstawową formą leczenia. Nie wszyscy pacjenci kwalifikują się do operacji i chyba za wcześnie o tym myśleć, a systematyczna praca najczęściej pozwala na uniknięcie dalszego postępu choroby.
Należny zwrócić uwagę na odpowiedni dobór i poprawne wykonywanie ćwiczeń. Pamiętać należy, że nie wszystkie ćwiczenia i formy aktywności są wskazane przy chorobach kręgosłupa, i o tym trzeba porozmawiać z rehabilitantem/fizjoterapeutą.

Zmiany zwyrodnieniowe nie są już tylko przypadłością dziadków, ale dotyka to coraz młodsze osoby. Związane jest z tym w jaki sposób eksploatujemy swój kręgosłup. Ćwiczenia są konieczne, ponieważ tutaj rehabilitacja jest formą profilaktyczną. Proszę jeszcze zmienić ergonomię swojego ciała podczas pracy czy pozostałych czynności dnia codziennego.