11-miesięczne dziecko budzi się co godzinę w nocy – dlaczego?

Mój synek skończył 11 miesięcy. Nadal karmę Go piersią. W ciągu dnia ma bardzo duży apetyt, je kaszki, zupki (własnej roboty), deserki. W dzień śpi 2 razy po 45 min. Po kąpieli wieczornej o 19.30 dostaje dużą porcję kaszki. O godzinie 20.30 przystawiam Go do piersi i idzie spać w łóżeczku. Pierwsza pobudka jest o 23.00. Nie biorę Go na ręce, staram się wyciszyć - głaszcząc, nucąc kołysanki i dając pić. Synek zaśnie na pół godz. Później głaskanie nic nie daje. Biorę Go do łóżka, podaję pierś i śpi ze mną. Niestety po godzinie wierci się, jęczy, płacze przez sen. Podaję mu pierś i mam wrażenie, że już w niej nic nie mam, a dziecko chce jeść. Dzieje się tak do 6 razy w ciągu nocy.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozmowa ze specjalistka d/s karmienia w poradni laktacyjnej. Proszę rozważyć pomysł o rezygnacji karmienia piersią, ponieważ jak wynika z pani listu, dziecko domaga się jedzenia, ale nie ma już Pani pokarmu.

Poza tym maluch ma już dość bogate menu i warto wzbogacać go o stałe pokarmy stymulujące układ trawienia, aparat gryzący i artykulacyjny:)

Pozdrawiam