Alergia

Witam serdecznie :)
Jestem w szóstym miesiącu ciąży i mam ogromny kłopot, ponieważ od tygodnia mam alergie, na którą niestety nie zostało mi nic przepisane z powodu ciąży (jestem uczulona na kwitnące drzewa, trawy,itd ;(
Czy są jakieś domowe sposoby, aby załagodzić swędzenie oczu, nosa? Zakupiłam w aptece maski ochronne i bardzo często przemywam twarz, jednak bez rezultatu ;(
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Chyba jedynym skutecznym "domowym" sposobem na alergię jest unikanie kontaktu z alergenami- należy nosić okulary, myć włosy, kąpać się i przebierać po powrocie do domu, a najlepiej- darować sobie spacery w okresie pylenia. Można stosować wapno. Tak naprawdę, wiele leków przeciwalergicznych jest w ciąży w miarę bezpiecznych. Natomiast całkowite unikanie jakiejkolwiek farmakoterapii może okazać się dla dziecka gorsze niż przyjmowanie odpowiednich preparatów w rozważnie dobranych dawkach. Każda ciężarna z alergią powinna kontynuować (lub ewentualnie rozpocząć) wizyty u alergologa, który dobierze odpowiednie dlań leki/zalecenia na ten wrażliwy okres.
Pozdrawiam serdecznie!