Ataki kaszlu po rzuceniu palenia

Rzuclem palenie prawie 6 miesiecy temu.Zanim rzucilem ograniczalem palenie z 15/20pap do 4pap dziennie i od tamtego casu zaczely mi towarzyszyc ataki kaszlu.Az do dzisiaj miewam te ataki kaszlu trwaja czasem do 20 minut,nawet podczas snu i potrafia mnie obudzic.Kaszlowii towarzyszy wydzielinaktora czasem ma dziwny gorzkawo-kwasny posmak.Mialem robone rtg i nic nie pokazalo.Czy to wciaz moze byc efekt rzucenia palenia?Zaznacze ze palilem 20 lat.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy teoretycznie mogą mieć związek z rzuceniem palenia. Tak naprawdę, jeśli napadom kaszlu towarzyszy obecność wydzieliny o gorzkim smaku, warto przeprowadzić diagnostykę w kierunku choroby refluksowej.