Co oznaczają zawroty głowy po rzuceniu palenia?

Ponad tydzień temu rzuciłam palenie papierosów ogólnie z powodu kaszlu i bólów w klatce mam 31 lat (przeziębienie) badania crp, morfologia w normie, RTG klatki tez. Czułam się później nieźle, jednak jakieś 3 dni po rzuceniu palenia pojawiły się zawroty głowy, uczucie ucisku w klatce piersiowej, zmęczenie, które trwa już ponad tydzień. Nie mogę normalnie funkcjonować czy to zespół odstawienia? Jak sobie radzić?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani objawy mogą być związane z rzuceniem palenia ale aby to stwierdzić należy wykluczyć przyczyny organiczne (czyli chorobowe) Pani dolegliwości. Dlatego najlepiej będzie jeśli uda się Pani do lekarza rodzinnego w celu wykonania badań kontrolnych (takich jak morfologia, pomiar ciśnienia tętniczego, ekg) i na tej podstawie będzie można coś więcej powiedzieć na temat stanu Pani zdrowia.