Aura migrenowa bez bólu głowy

Witam, od kilku lat pojawia się u mnie aura migrenowa bez bólu głowy,której nie towarzyszą żadne inne objawy prócz srebrnych latających zygzaków które mijają po ok 20 min. Ostatnio zauważyłam że nawet we śnie pojawiły się te zygzaki które mnie obudziły, widzę je również przy zamkniętych oczach.Czy aura migrenowa bez bólu głowy może pojawić się i we śnie? Do tej pory myslałam że to iluzje wzrokowe ,niepokoi mnie to.Proszę o odpowiedź czy mam dalej szukać przyczyn aury migrenowej bez bólu głowy? Czy moje objawy to jest w ogóle powód do niepokoju czy może są one całkowicie normalne? Czy w moim przypadku konieczna będzie wizyta u lekarza albo wykonanie jakichś dodatkowych badań czy może powinnam na razie przeczekać i nie panikować? Mam 47 lat i aurę migrenową od 3 lat. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Kryteria diagnostyczne dla rozpoznania migreny definiuje IHS- Międzynarodowe Towarzystwo Bólów Głowy) I na ich podstawie rozpoznaje się u pacjenta chorobę.
Tu musi być bardzo szczegółowy wywiad dotyczący dolegliwości.Uważam ,ze powinna Pani porozmawiać z prowadzącym neurologiem.
Sądzę ,że warto wykonać zapis eeg-wyładowania wpłacie potylicznym mogą dawać podobne objawy.

Pozdrawiam