Badanie ginekologiczne a przerwanie błony dziewiczej

dzień dobry. Byłam dzisiaj na wizycie u ginekologa. Zrobił badanie wkładając mi w pochwę jakieś takie metalowe szczypce, nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa. Kiedy do wkładał poczułam okropny ból. Później po badaniu dyskomfort, a przed paroma minutami zauważyłam ślady krwi na bieliźnie. Nie ma mowy żebym dostała teraz okresu (dopiero za min. półtorej tygodnia).W związku z tym moje pytanie: Czy to możliwe żeby lekarz przebił mi przypadkowo błonę dziewiczą?Czy może być inny powód krwawienia?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Krwawienie może być spowodowane podrażnieniem podczas badania. Nie można wykluczyć innej przyczyny nieprawidłowości. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.