Badanie IgM przeciwciała a planowanie ciąży

Toksoplazmoza a ciąża? .Wynik badania : Toksoplazmy - IgM przeciwciała 2,12 S/CO w .ujemny =1, nie jestem w ciąży Zrobiłam kontrone badania bo chce zajść w ciąże i nie wiem, co ten wynik może oznaczać?Czy mam się czego bać?jakie leczenie bedę mięć, ile po leczeniu można zajść w ciąże, i czy moj możą też powinien zrobić badania na tego pasożyta?Z góry dziękuje za odpowiedź

Proszę zgłosić sie do Poradni Chorób Zakażnych. Prawdopodobnie będzie trzeba wykonać dodatkowe badania i ewentualnie rozpocząć leczenie- jest długie. Wszystkich informacji udzieli Pani lekarz w Poradni.