Badanie okulistyczne a dobór soczewek

Dzień dobry, od kilku lat noszę soczewki kontaktowe, niedawno ponowiłam swoje badanie na okulary, w którym wynik nieznacznie się zmienił. Obecnie mam -1,25 na obydwu oczach, w dalszy ciągu z astygmatyzmem, cylinder na obydwu -1,0 a oś na jednym 75 stopni i na drugim 90 stopni. Chciałabym zapytać, czy przy zamawianiu soczewek przez internet moge wpisac wyniki z tego badania (okularowego), czy musze dopiero ponawiać to pod kątem soczewek i dopiero wtedy mogę zamówić soczewki?

Witam. Soczewki toryczne należy przymierzyć. Cylinder jest 0.75 potem 1.25. Nie ma osi 75.itd.Należy zamówić próbne i przymierzyć. Toryczne soczewka rotuje na oku zawsze. Mniej lub więcej i zgodnie lub przeciwnie do wskazówek zegara. To tyle z grubsza. Pozdrawiam serdecznie