Badanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa i przepuklina

Jestem po badaniu rezonansu. Opis- Dystalny odcinek rdzenia kręgowego izointensywny prawidłowej grubości.Zaznaczone lewowypukłe skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. wypukliny krążków L-2 L-3 i L3-L4 modeluje worek oponowy. Duża przepuklina jądra miażdżystego krążka L4-L5 wpukla się do kanału kręgowego, zwęża kanały nerwów i uciska korzenie nerwów rdzeniowych, zwłaszcza po stronie prawej.Wymiary przepukliny 10x9x11 mm pomiary odpowiednio w płaszczyznach osiowej,strzałkowej i czołowej.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii.
Sugeruję udać się do lekarza neurologa lub neurochirurga w celu konsultacji oraz włączenia leczenia.

Pozdrawiam.