Badanie RTG kręgosłupa a wskazania do zabiegu operacyjnego

Witam, chciałbym dowiedzieć sie czy operacja jest nieunikniona. Badanie RTG kręgosłupa: Kręgozmyk przedni na poz L4/L5 o ok 15 mm, zmiany zwyrodnieniowe w postaci zwężenia przestrzeni międzykręgowej na poz L5/S1 , sklerotyzacji blaszek granicznych i osteofitów na krawędziach trzonów kr w/w. Drobne zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów na kraw ędziach trzonów kr piersiowych. Pytanie to zadaję ponieważ mam małe dziecko

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

odpowiedź na to pytanie będzie w stanie udzielić ortopeda na podstawie obrazu zdjęcia RTG.

Pozdrawiam