Białe krostki na stopach i dłoniach u dziecka a suchy kaszel

Witam. u mojego dziecka dwa dni temu pojwily sie na stopach(na podeszwie) biele chrostki (raczej plamki), niekoniecznie od razu widoczne. Pojawiaja sie bardzie j przy dotyku (naduszeniu). wygladają jak poparzenie od pokrzywy czy ukoszenie komara. Nie przekraczaja 5m. Swędzą. Dzis zauwazylam pojedyncz na dłoniach (wewn. strona). Dodam, że od kiku dni mial suchy kaszel, raczej gardlowy. Probowalismy leczyc syropkami i praparatami na gardło, ale nie pomogło. Kaszl wystepował raczej w nocy (duszący), w dzien sporadycznie. Pomoglo dopiero wczoraj, gdy wlaczylismy inhalacje z pulmicortu. Przypuszczam ze kaszel mial podloze alergiczne, bo to sie juz zdarzalo. Nie wiem czy mial zwizek z pokrzywka, ale wolalam wspomniec. Z góry dziekuje za odpowiedz.Kasia

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą mieć podłoże alergiczne. W przypadku braku poprawy konieczna będzie wizyta u lekarza.