Biały śluz, brak bólu piersi: czy to musi być ciąża?

Witam,

chciałabym się dowiedzieć czy to co się ze mną dzieje jest objawami ciąży, czy po prostu popadam w paranoje. Pierwszy objaw to, to że ostatnie krwawienie miałam około 6-7 dni prędzej niż zwykle, zazwyczaj cykl trwał 30-31 dni, tym razem zaczęłam krwawic już w 24 dniu cyklu. Krwawienie wyglądało na normalne, nie było mniej obfite. Dzisiaj mija 25 dzień następnego cyklu więc niedługo powinnam mieć, ale zwykle przed strasznie bolałby mnie piersi, tym razem takiego bólu nie czuję. Do tego zauważyłam biały śluz w pochwie po stosunku. Czy to wszystko znaczy, że jestem w ciąży?

Witam serdecznie,

Objawy, które się u Pani pojawiły nie potwierdzają ani nie wykluczają ciąży.
Co jakiś czas u każdej kobiety może dojść do przyspieszenia lub opóźnienia terminu miesiączki. Jeżeli taki incydent jest jednorazowy to nie jest powodem do niepokoju. Gdyby kolejne cykle były krótsze to należy wykluczyć m.in. zaburzenia hormonalne. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u ginekologa, badanie USG narządu rodnego oraz badania hormonalne z krwi.

Nieprawidłowa wydzielina z pochwy zwłaszcza o nieprzyjemnym zapachu oraz świąd okolic intymnych mogą być objawami stanu zapalnego dróg rodnych. On również może być przyczyną zaburzeń cyklu.

Jest zatem wiele przyczyn, które mogą być odpowiedzialne za Pan objawy. W tej sytuacji proponuję wykonanie testu ciążowego. W przypadku ujemnego wyniku i dalszych wątpliwości konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam