Boję się, że będę łysa - co mam robić, co mi pomoże, co powinnam zastosować?

Dzień dobry, Mam ogromny problem. Od około roku zauważyłam, że na szczotce po czesaniu pojawia się bardzo dużo włosów, z przerażenia zaczęłam je liczyć:/ - przy samym czesaniu myciu i suszeniu wypada ich około 100, a gdzie jeszcze czas w ciągu dnia? Brałam preparaty zawierające skrzyp, ale nic nie pomogły, poszłam do dermatologa, ale wszystkie leki jakie mi przepisał nie pomagają. Boję się, że będę łysa, a dodam, że włosy mam bardzo cienkie, słabe i niestety muszę je prostować i traktować lakierem, aby nabrały choć trochę fikcyjnej objętości... Zrobiłam też badanie na poziom żelaza, ale jego poziom jest w normie. Proszę mi poradzić co mam robić, co mi pomoże, co powinnam zastosować? Błagam o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przyczyn wypadania włosów jest wiele, jeżeli zastosowane dotąd metody nie zadziałały należy rozważyć rozszerzenie diagnostyki.
Przyczyną mogą być między innymi zaburzenia endokrynologiczne. Wskazane jest oznaczenie poziomu hormonów tarczycy, a jeżeli występują również inne objawy - na przykład zaburzenia miesiączkowania - być może wskazane będzie rozszerzenie diagnostyki po wizycie u endokrynologa.
Możne jeszcze przeprowadzić badanie struktury włosa pod mikroskopem, wykonują go niektórzy dermatolodzy.
Pozdrawiam

Należałoby wykonać badania hormonalne i udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub trychologa, który dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi.