Ból brzucha po lewej stronie

Witam , mam 18 lat ii od kilku dni strasznie boli mnie w dole brzucha , dokładnie bardziej po lewej stronie . Ból promieniuje w calym podbrzuszu , nie wiem czy to jajniki , jelita , macica ... chciała bym prosić o jakieś wskazówki...

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dolegliwości mogą dawać wszystkie wymienione przez Panią narządy. Poza tym należy sprawdzić jeszcze układ moczowy. Niezbędna jest diagnostyka. Na początek proszę skonsultować się z lekarzem rodzinnym, zrobić podstawowe badania (morfologia, badanie ogólne moczu). Jeśli zostaną wykluczone przyczyny chirurgiczne i internistyczne, wtedy należy także zgłosić się do ginekologa. Niestety sam ból nie jest objawem specyficznym, ani charakterystycznym dla jednej jednostki chorobowej. Dlatego też niezbędne jest przeprowadzenie badania klinicznego i badań dodatkowych, by być w stanie określić rzeczywistą przyczynę objawów i wdrożyć odpowiednie leczenie.