Ból brzucha, zmiany skórne i swędzenie u 24-latki

Witam! Od miesiąca odczuwam silny ból u dołu brzucha ( z lewej strony). Ból pojawia się kilka razy w tygodniu,to okropne " kłucie " trwa od 3 do 5 minut. Od 2 tygodni na ciele wyskoczyło mi mnóstwo wyprysków i swędzi mnie skóra nóg,dekoltu i ramion oraz zaczęły powstawać samoistnie małe siniaki na nogach i rękach. Mam zdiagnozowane złogi w każdej nerce mające ok. 4 mm . Do kogo powinnam się zgłosić i czy jest ktoś w stanie mi pomóc,nie patrząc na mnie jak na hipochondryka ? :( Pozdrawiam DOROTA

Dzień dobry,

Na początku powinna się Pani zgłosić do dobrego specjalisty chorób wewnętrznych, który po zbadaniu Pani w razie potrzeby pokieruje Panią dalej. Niezbędne będą badania, m.in podstawowe , takie jak morfologia krwi, CRP, układ krzepnięcia + D-dimery, kreatynina, mocznik, analiza moczu. Koniecznie trzeba wykonać usg brzucha i usg ginekologiczne (więc wskazana również wizyta u ginekologa).

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz