Ból głowy i krwawienie z nosa

Witam.Od dłuższego czasu kilka razy w tyg.leci mi krew z nosa i do tego boli mnie glowa, czuje jakby takie klucie w glowie. Czasem jak czuje te klucie to juz wiem ze poleci mi krew.Martwie się tym ponieważnie wiem dlaczego tak sie dzieje..... ???

Lek. Marta Gryszkiewicz

Samo krwawienie z nosa często jest oznaką osłabienia organizmu. Jednak powtarzające się krwotoki z nosa przy współistniejących bólach głowy mogą (ale nie muszą) świadczyć o zwiększonym ciśnieniu śródczaszkowym. Może ono być bardzo niebezpieczne, nieleczone prowadzić do konsekwencji zagrażających zdrowiu, a nawet życiu. Dlatego wskazana jest diagnostyka i konsultacja u lekarza neurologa.
Do tego specjalisty niezbędne jest skierowanie, które można uzyskać u lekarza rodzinnego.
Jeśli objawy będą się nasilały sugeruję poszukać miejsca, gdzie termin wizyty nie jest zbyt odległy lub pójść na prywatną wizytę.