Ból głowy w skroniach i zaburzenia widzenia

Witam. Dzisiaj zaczęła boleć mnie głowa a przy tym towarzyszacy ból w skroniach przechodzący do okolic oczu i nosa. Do tego najpierw mialam zaburzenia widzenia tj obraz wirowal tak jakby w kącikach oczu oraz przez chwilę pojawiły się mroczki przed oczami. Zdarzylo mi się już to drugi raz w przeciągu kilku dni. Nigdy wcześniej nie miałam czegoś takiego, a głowa bardzo rzadko mnie bolała. Co to może być ? Co mam robić? Bardzo prosze o szybka odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, sugeruję zgłosić się do neurologa, a jeżeli dolegliwości nie ustąpiły, lub nasiliły się, to bezpośrednio do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Opisywane objawy mogą mieć wiele przyczyny, mogą być spowodowane migreną, jednak należy wykluczyć przede wszystkim bardziej poważne choroby neurologiczne, wykonać podstawowe badania + TK głowy.