Ból nóg, pajączki i żylaki

Bolą mnie nogi mam liczne pajączki i żylaki do jakiego specjalisty mam się zgłosić miałam skierowanie do chirurga naczyniowego i ogólnego ale na wizycie powiedział mi że na to się nie umiera i kazał stosować żele na nogo .

Leczeniem najlepiej powinien zająć się chirurg naczyniowy. Jest wiele środków działających miejscowo (żele, kremy, maści) jak i ogólnie (tabletki). Najważniejsza w takim przypadku jest terapia uciskowa (pończoch, rajstopy, podkolanówki). Likwidacja estetyczna zmian to lasero- lub skleroterapia (tylko prywatnie) lub klasyczne leczenie operacyjne (w ramach NFZ). Wszystkie zalecenia i odpowiedni sposób postępowania powinien wydać chirurg naczyniowy,