Ból piersi i stosowanie leków na tarczycę i pralaktynę

witam od dwóch miesięcy bolą mnie piersi, czasami bardziej czasami mniej, jestem 10dni po miesiączce, biore tabletki na prolaktyne i tarczyce ale wyniki są bardzo dobre więc nie wiem dla czego tak sie dzieje, endokrynolog powiedziała ze niektóre kobiety tak mają czy to jest normalne??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ból piersi rzeczywiście może dotykać pewien odsetek kobiet bez uchwytnej przyczyny jego powstawania. Najczęściej jest on związany z wahaniem poziomu hormonów płciowych. Warto także wykonać badanie mammograficzne.