Ból w dole brzucha i wodniste brązowe krwawienie

Witam.
Mam 33 lata i od dwóch lat staramy się z mężem o dziecko, jak dotąd bez skutku. Zrobiliśmy wszelkie badania niby są w porządku. Współżyjemy zawsze w dni płodne, ale nic nie wychodzi. Moje miesiączki były zawsze regularne co 28 dni, żadnego spóźnienia, ani nigdy wcześniej. Nie biorę żadnych leków hormonalnych. Ostatnia miesiączka prawidłowa była, 27 kwietnia. Następna planowo powinna pojawić się dopiero 24 lub 25 maj.
Mój problem polega na tym, iż 15 maja, czyli (19 dzień cyklu) dostałam bardzo silnego bólu w dole brzucha, środek przeciwbólowy nie pomagał. Przeleżałam cały dzień w łóżku, natomiast wieczorem pojawiło się krwawienie i ból brzucha jak przy miesiączce, które trwało 2 dni, bo później pojawiło się brązowe wodniste plamienie, które trwało 5 dni. Nigdy mi się takie coś nie zdarzyło. Czy to może być oznaka ciąży? Czy mam to przyjąć jako wcześniejszą miesiączkę? Czy brak jakiś hormonów, np progesteronu?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Radzę udać się do swojego lekarza ginekologa. Być może miała Pani torbiel jajnika, która pękła, dając opisane przez Panią objawy. Przed wizytą proszę wykonać test ciążowy, aby wykluczyć ciążę, również ektopową (pozamaciczną)- krwawienie, które pojawiło się w terminie spodziewanej miesiączki (27 kwietnia) nie wyklucza takiej możliwości w 100%.
Pozdrawiam serdecznie!