Ból w klatce piersiowej, wzdęcia brzucha i uczucie pełności

Ostatnio wystąpił u mnie silny ból, pod lewym żebrem i pod mostkiem, był kłujący, bardzo silny, pulsujący aż do serca i na całą lewą stronę brzucha. Do tego wciąż mam wzdęty brzuch i czuje się pełna. Do teraz wciąż czuje bulgotki i pęcherzyki w brzuchu. Jestem dziewicą, jedynie uprawiałam petting, więc chyba niemożliwe jest, aby były to objawy ciąży. Mam także problem z wypróżnianiem, stolec jest luźni, lecz nie jest to biegunka. Czy to może być jednak ciąża czy objaw jakiejś choroby?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku, znacznie bardziej prawdopodobne wydają się być schorzenia przewodu aniżeli ciąża. W celu potwierdzenia diagnozy proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz ewentualnie zleci badania dodatkowe.