Ból w lewym boku i podwyższony poziom żelaza

Witam ! Mam od jakiegoś czasu taki problem: ból w lewym boku, wykonałam usg i wszystko jest ok. zrobiłam badania krwi i wszystkie mam ok oprócz podwyższonego poziomu żelaza 280. Co to moze być? Czy taki poziom żelaza jest niebezpieczny i co on może oznaczać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podwyższony poziom żelaza może być wynikiem zaburzeń metabolicznych, przyjmowanych leków, transuzji oraz wielu innych przyczyn. Polecam przeczytanie artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/zelazo-we-krwi. O szczegółach dotyczących dalszej diagnostyki i ew. terapii proszę porozmawiać z lekarzem POZ.