Ból w okolicy ostatniego żebra po lewej stronie a ćwiczenia na siłowni

Witam, Od soboty odczuwam ból w okolicy ostatniego żebra po lewej stronie ciała. Od m-ca ćwiczę na siłowni i podczas ćwiczeń siłowych leżąc przodem (czyli na brzuchu) na ławeczce i uginając nogi pod niewielkim ciężarem (ok. 10-15 kg) nagle usłyszałam jakiś odgłos (jakby chrupnięcie) i niewielki ból w okolicy tego żebra. Przez weekend bolało mnie, ale ból nie był aż tak dokuczliwy, wiec wczoraj znów poszłam na siłownie. Podczas ćwiczeń na mięśnie brzucha i mięśnie klatki piersiowej ból znacznie wzrósł i bardziej boli, nawet przy niewielkim wysiłku, pochylaniu się, nawet przy podnoszeniu sie czy przekręcaniu w łózku. Nie wiem czy nadwyrężyłam miesień czy cos innego uszkodziłam. Prosze o pomoc.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być związane z przebytym urazem. Konieczne jest wdrożenie diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ortopedy.