Bolące sutki i podbrzusze - czy to może być coś poważnego?

Witam, mam na imię Sandra i mam 21 lat. Miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, a od kilku dni boli mnie podbrzusze i sutki. Nie mam pojęcia, co to może być i humor mi się popsuł, gdyż od tych kilku dni poczułam się zmęczona. Co to może być? Mam nadzieję, że nic poważnego. Proszę o szybką odpowiedź jeśli to możliwe, bo się zamartwiam i nie wiem, co robić :(

Czekam na odpowiedź... Pozdrawiam :)

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą być spowodowane zaprzestaniem stosowania antykoncepcji hormonalnej. Jest to dość częste zjawisko, tym bardziej prawdopodobne, jeśli na początku jej stosowania również występowały działania niepożądane.
Opisane dolegliwości mogą być również związane z możliwością ciąży, dlatego jeśli istniały zachowania stwarzające możliwość zapłodnienia, należy wykonać test ciążowy w celu wykluczenia ewentualnej ciąży jako przyczyny.
Jeśli opisane dolegliwości są związane z odstawieniem antykoncepcji hormonalnej to wydaje się, że powinny ustąpić w ciągu 2-3 miesięcy od zaprzestania jej stosowania.

Redakcja abcZdrowie.pl