Bóle i ucisk w okolicach serca

Od wtorku boli mnie w okolicach serca. Zaczęło mnie boleć przed pójściem spać, kolejnego dnia znowu. Przez cały dzień czułam stały ucisk za mostkiem. W czwartek zaczęło mnie boleć w szkole, ale ból był inny, przemieszczał się, raz bolało mnie za mostkiem, raz w okolicach serca, lecz nie był on już ciągły, raczej przerywany. Wczoraj to samo. Byłam u lekarza, ekg jest okej, nic w sumie nie stwierdził; przepisał mi tabletki przeciwzapalne. Dzisiaj ból pojawił się dopiero wieczorem. Co to może być?

Aleksander Ropielewski

Bez możliwośći przeprowadzenia badania przedmiotowego i ew. oceny badan dodatkowych nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ opisywane przez Panią objawy są mało specyficzne. W razie ich dalszego trwania sugeruję ponowną wizytę u lekarza.