Bóle przy kręgosłupie a przyczyna zrostów

.Na wykonanym MRI jest napisane że na poziomie l4-l5 widoczne uwypuklenie tylko lewoboczne zarysu krążka miedzykregowego na głębokość 3-4 mm.Worek oponowy nieco zniekształcony,odejście lewego korzenia l5 otoczone przez zrosty.Kanał kręgowy w wymiarze AP zwerzony do 9mm.Dodatkowo zwężenie prawego otworu miedzykregowego w części dolnej przez uwypuklony krążek.Moje zapytanie czy ból (pieczenie)przy kregosłupie obok miejsca operowanego jest przyczyną zrostow i jeżeli tak to czy jest na to rada.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie lekarskie aby moc coś więcej powiedzieć. proszę koniecznie udac się dolekarza prowadzacego leczenie.