Bolesne owulacje i stan po podwiązaniu jajowodów

Witam serdecznie 20 lat temu miałam podwiązane jajowody podczas kolejnego cięcia cesarskiego. Od tamtego czasu mam bolesne owulacje z jednego jajnika. Ostatnio podczas prześwietlenia na osteoporozę z talerza biodrowego operator stwierdził, że mam metal w tej okolicy ciała. Czy to możliwe, że klamry do sterylizacji mam metalowe? Proszę o odpowiedź. Bogumiła

Milena Lubowicz

Nie jestem w stanie powiedzieć jakie materiały były używane do zabiegów 20 lat temu. Proszę porozmawiać ze swoim ginekologiem.
Pozdrawiam