Bolesność kręgosłupa a skrzywienie boczne prawe w RTG

Opis zdjęcia : skrzywienie boczne prawe, wariant rozwojowy w postaci przejściowego kręgu lędźwiowego, spłycenie fizjologicznej lordozy, zaostrzenie przednich krawędzi trzonów L2-L6 i bocznych L2-L6, zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzywyrostkowych, obniżenie krążka międzykręgowego L4-L5-L6. Poza powyższym występują bóle kręgosłupa pofczas chodzenia - wystąpuja w okolicy lędźwiowej. Co to może być. ? Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Przycyzną dolegliwości są zmiany zwyrodnieniowe wynikajace z wieku oraz wady postawy. Pomocna powinna być rehabilitacja, podczas której wykonywać bedzie Pan ćwiczenia odciążające kręgosłup, mające na celu zmniejszenie ucisku na struktury nerwowe, które są źródłęm bólu.