Brak efektów podczas odchudzania i zdrowej diety

Witam,mam 37 lat. Rok temu poprzez zdrową diete i ruch udało mi się schudnąć ze 110kg na 73kg. Po wakacjach waga wróciła do poziomu 95kg. Pomimo powrotu do diety nic nie rusza moich kilogramów. Rano jem kromkę żytniego chleba z drobiową wędliną i pomidor, na obiad pieczona piers kurczaka i warzywa, potem juz nic tylko woda i jakis owoc,jabłko lub grejfrut. Co robię nie tak? Pomóżcie...

Witam Panią,

Jada Pani zdecydowanie za mało. Dieta musi uwzględniać Pani zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli dostarczamy zbyt mało kalorii organizm zaczyna się bronić i odkładać sobie zapasy na ciężkie dni głodówki. Należy jeść 5posiłków dziennie a nie dwa tak jak to robi Pani. Jeżeli nie zmieni Pani swojego postępowania to zamiast chudnąć z czasem zacznie Pani tyć! Jeżeli wcześniej odchudzała się Pani w podobny sposób to wcale się nie dziwie że waga znów wzrosła. diety zbyt drastyczne nie przynoszą trwałych efektów.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Żeby odchudzanie było trwałe i zdrowe, należy zmienić swoje nawyki żywieniowe na całe życie.
Z Pani opisu wynika, że trzymanie się ścisłej diety jest bardzo męczące. Poza tym dieta ta może być niedoborowa pod względem kaloryczności i wartości odżywczych. A to w prostej linii prowadzi do napadów objadania się np. wieczorami lub w weekendy.

Proszę zacząć od notowania wszystkich posiłków i napojów, które Pani spożywa. Być może niektóre pokarmy pozostają poza Pani kontrolą.

Zapraszam również na stronę:
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska