Brak energii, potrzeb seksualnych i wybuchy agresji

Witam. Mam 35 lat , jestem matką dwójki dzieci . Zawsze byłam pełna energii, radosna . Od dłuższego czasu nie mam ochoty na nic , nie cieszy mnie nic , nie mam ochoty na seks a gdy już się "zmusze" to mnie to nie podnieca wiec wolę unikać( ostatni raz w maju). Mąż obrażony ale tego nie rozumie. Mam także wybuchy złości bez powodu . U lekarza nie byłam ale pewnie musiałabym zrobić sobie podstawowe badanie krwi bo ostatnio to robiłam jak byłam z córką w ciązy 6lat temu .

Utrata ochoty do aktywności i możliwości cieszenia się (tzw. anhedonia) to częste objawy depresji. W przebiegu tej choroby niejednokrotnie też obserwujemy utratę libido i brak przyjemności z seksu oraz szereg innych objawów, które bez psychoedukacji wydają się nieznaczące, a utrudniają funkcjonowanie i obniżają jakość życia (np. zaburzenia koncentracji uwagi, bóle napięciowe, wahania apetytu i inne). Niejednokrotnie u naszych pacjentów z depresja obserwujemy też wybuchy złości, pozornie "bez powodu". Zwykle przy dokładniejszej rozmowie diagnostycznej te powody udaje się ustalić, i bywa, że takie wybuchy złości są wywołane nadmierną i przewlekła frustracją spowodowaną pogorszeniem funkcjonowania w przebiegu depresji. W przypadku takiego zespołu objawów jaki Pani opisuje prawdopodobnie w pierwszej kolejności wskazana by była konsultacja psychiatryczna. Lekarz psychiatra, po dokładnym badaniu, zaproponuje ewentualne dalsze badania diagnostyczne i konsultacje. Warto pamiętać, że dysponujemy obecnie skutecznymi i bezpiecznymi sposobami leczenia depresji, które uwalniają większość pacjentów od kłopotliwych dolegliwości i związanego z nim cierpienia.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza