Brak miesiączki od kilku miesięcy u nastolatki

Mam 18 lat i od maja tego roku nie mam miesiączki, a wcześniej moje miesiączki były strasznie nieregularne.Zrzuciłam parę kilogramów,ale mimo to moja waga jest prawidłowa do wzrostu moje BMI to 19,5.Co mam zrobić aby mieć miesiączkę? Czy konieczna jest wizyta u ginekologa?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną braku miesiączki może być intensywne odchudzanie. Do innych przyczyn możemy zaliczyć ciążę, zaburzenia hormonalne, stres czy niewłaściwą dietę. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.