Czy trzeba utrzymać wagę po odzyskaniu miesiączki?

Nie mam miesiączki od 1,5 roku, kiedy to zaczęłam odchudzanie. Warunkiem odzyskania jej jest powrót do normalnej wagi. W moim przypadku będzie trzeba pewnie jeszcze przytyć parę kilo, bo waga utrzymuje się w normie przez miesiąc już i jeszcze żadnych oznak. Boję się jednak tego przytycia i jestem ciekawa, czy gdybym dostała ten okres po przytyciu 1-2 kg, to, czy bym mogła wrócić do niższej wagi (oczywiście w granicach normy)? Czy nie straciłabym miesiączki po raz drugi?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

odzyskanie miesiączki jest oznaką tego, że fizjologiczne cykle zachodzące w Twoim organizmie wróciły do normy. Z pewnością nie musisz przytyć aż tak dużo, że oznaczałoby to nadwagę.
Ponowna utrata kilogramów może spowodować zaburzenia cyklu.
Pamiętaj, że normy BMI mają znaczenie orientacyjne - nie dotyczą dużej liczby osób (np. w wieku dojrzewania i wzrostu, osób intensywnie uprawiających sport). BMI ma znaczenie głównie dla oszacowania ryzyka chorób związanych z nadwagą i otyłością.
Zaufaj swojemu organizmowi i nie walcz z nim, w takiej walce nie możesz zwyciężyć.

Z pozdrowieniami