Brak miesiączki po przyjęciu tabletki postkoitalnej

Przyjelam tabletke 72 po na dwa dni po okresie ( cykl 26dni) po ok 7 dniach nastapilo 2 dniowe krwawienie. Obecnie moj okres spoznia sie juz 6 dni co nigdy wczesniej nie mialo miejsca... Zrobilam 2 testy ciazowe 1 na 3 dni po spodIewanej miesiaczce drugi wczoraj, ova daly wynik negatywny. Tabletke przyjelam z powodu peknietej prezerwatywy na 12 h po feralnym stosunku. Co moze byc przyczyna braku miesiaczki I czy powinnam zaczac sie martwic ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Po przyjęciu leku "72h po" mogą występować zaburzenia miesiączkowania jeszcze przez kilka tygodni. Zgodnie ze wskazaniem producenta leku w ulotce, powinna się Pani skonsultować z ginekologiem, gdyż krwawienie miesięczne opóźnia się powyżej 5 dni.