Brak ochoty na seks z żoną

stracilem ochote na seks z moja zona,bardzo ja kocham i boje sie ze to zniszczy nasz zwiazek nie kochamy sie od 9 miesiecy ...Pomocy
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Brak ochoty na seks i spadek libido może być oznaką różnych problemów, zarówno o charakterze fizjologicznym, jak i psychicznym. W pierwszej kolejności proszę zrobić specjalistyczne badania, by sprawdzić, czy brak ochoty na seks nie jest konsekwencją, np. zaburzeń hormonalnych, zbyt niskiego poziomu testosteronu itp. Jeżeli Przyczyny natury fizjologicznej zostaną wykluczone, to w drugiej kolejności szuka się przyczyn natury psychicznej. Brak ochoty na seks może być oznaką depresji, nerwicy, przemęczenia, nadmiernego stresu, zaburzonych relacji partnerskich, może być konsekwencją odrzucenia przez partnerkę, lęku przed niechcianą ciążą, rygoryzmu wychowawczego, niskiej samooceny i wielu innych. Niestety, drogą internetową nie da się odkryć przyczyn Pana braku ochoty seks z żoną. Radzę udać się do lekarza, który zleci specjalistyczne badania, a jeżeli te wyjdą w porządku, radziłabym udać się do seksuologa albo psychologa.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!