Brak okresu w przerwie pomiędzy opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam biore tabletki asubtela skonczyłm opakowanie teraz obecnie dzis mija 7 dni przerwy i nie pokazała mi sie miesiaczka jutro powinnam juz wziasc pierwsza tabletke nowego opakowania czy to moze byc ciaza ? prosze o szybko konsultacje :)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią brak krwawienia najpewniej jest konsekwencją stosowanej antykoncepcji. Proszę dokładnie przeczytać ulotkę - jest tam opisywany możliwy brak krwawienia. Teoretycznie może być to jednak także wynik ciąży. Dla bezpieczeństwa sugerowałabym zatem wykonać test ciążowy. Jeśli wynik będzie negatywny, nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju.