Brak uczucia miłości, myśli samobójcze - co robić?

A mianowicie, mam na imię Damian, mam 17 lat. Nigdy nie miałem dziewczyny i jestem brzydki i mam kompleksy co do swojego wyglądu. Większość moich kumpli mają już dziewczyny. A ja tak nie mogę, chciałbym kogoś kochać i być kochanym, ale z moim wyglądem. W ogóle brak mi wiary w siebie i w samotnych chwilach, gdy siedzę w domu i tak sobie myślę odechciewa mi się żyć. Jeśli nic się nie zmieni chyba popełnię samobójstwo.

Witam!

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że samobójstwo nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Rozumiem, że na tę chwile ogarnia Cię poczucie beznadziei i bezsensu istnienia. Nie musi to być jednak sytuacja permanentna pod warunkiem zaangażowania z Twojej strony, bierne czekanie niczego nie zmieni.

Z Twojej wiadomości wynika, iż masz problem z niską samooceną, warto więc byś nad tym popracował. Zastanów się nad swoimi mocnymi stronami, nad swoimi zaletami - na pewno jest ich wiele. Spójrz tylko na siebie obiektywnie, nie porównuj się do nikogo. Zastanów się także co Cię pasjonuje, jakie jest Twoje hobby - warto je rozwijać, uczyń je swoim atutem. Musisz nauczyć dobrze czuć się we własnym towarzystwie, jeśli sam siebie deprecjonujesz to dlaczego inni mają postępować inaczej? To jak odbiera nas otoczenie w dużej mierze zależy od tego co sami myślimy o sobie. Jeśli Twoje myśli na własny temat są negatywne to najwyższy czas by je zmienić. Zacznij od tych kilku wskazówek, których Ci udzieliłam, poczytaj także w internecie o treningach podnoszących własną samoocenę - zacznij działać by zmienić swoje życie. Ostatecznością powinno być podjęcie terapii behawioralnej.

Życzę powodzenia w pracy nad sobą i serdecznie pozdrawiam!