Brak wzrostu drobnoustrojów, brak wzrostu grzybów

Witam. Mam 32 lata. Miałam robione badania: wymaz z pochwy (wynik: Brak wzrostu drobnoustrojów, brak wzrostu grzybów), badanie mykologiczne (wyhodowano grzyby Candida albicans). Mam pytanie: 1. Dlaczego jeden wynik wskazuje na to ze nie ma grzybów a drugi że są mimo że oba badania były wykonywane w tym samym czasie? 2. Lekarz przepisał mi Gynalgin 1 opakowanie oraz Flucofast 150 (1 tabletke dla mnie i 1 dla partnera). Jeśli zażyjemy te tabletki to przez jaki czas nie powinniśmy wspolzyc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jaka jest przyczyna tych rozbieżnych wyników. Jeśli jednak w badaniu mikologicznym wyhodowano grzyby Candida, to wynikowi należy zaufać. A propos drugiego pytania: Proszę powstrzymać się od współżycia mniej więcej na 7 dni po przyjęciu leku oraz po zastosowaniu Gynalginu.