Brązowy śluz z pochwy przed okresem. Czym to może być spowodowane?

Hej,
mam pytanie, jestem już 1,5 tygodnia po terminie, w którym powinnam dostać okres, ale tydzień temu zauważyłam brązowy śluz, wydzielający się i tak jest przez ten tydzień. Czym może to być spowodowane?
Chciałabym także dodać, że jestem aktywna seksualnie z jednym partnerem.

Witam serdecznie!
Niestety nie wspomina Pani, czy stosuje Pani antykoncepcję, a jeśli tak, to jaką. W przypadku stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą występować plamienia zamiast właściwego krwawienia. Jeżeli zdecydowała się Pani na inne metody, warto wykonać test ciążowy w celu wykluczenia ewentualnego zapłodnienia.
Jeżeli wynik będzie negatywny, proponowałabym udać się do swojego ginekologa, w celu wyjaśnienia przyczyny zaburzeń miesiączkowania. Najczęstszą etiologią podobnych dolegliwości są zaburzenia hormonalne.
Pozdrawiam