Centralna protruzja tego krążka spłycająca przednią rezerwę płynową

Dzień dobry Wlasnie odebrałam wyniku rezonansu chciałabym o rozjaśnienie opisu Odwodnienie i obniżenie krązka mk L5 S1 Centralna protruzja tego krążka splycająca przednią rezerwę plynową oraz otwory mk.Okrężna wypuklina na poz L4 5 z modelowaniem worka oponowego i nieznacznym uciskiem korzeni nerwowych w zwężonych otworach mk.Cechy uszkodzenia pierścienia włóknistego tego krążka, Zmiany zwyrodnieniowe st.mk Czy mam się denerwować czy spokojnie czekać na wizytę u lekarza Dziekuję za odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do nadmiernego niepokoju. W zależności od nasilenia objawów lekarz zaleci fizjoterapię lub leczenie operacyjne. Nie jest to stan zagrażający życiu.