Choroba róża a przewlekłe zapalenie naczyń limfatycznych

czy choroba roza jest skutkiem nieleczenia przewleklego naczyn limfatycznych i slonowacizny. czy choroba roza jest skutkiem czy mozna wyjechac do sanatorium

Witam serdecznie. Tak, róża jest bakteryjnym zapaleniem skóry i tkanki podskórnej, częstszym w kończynie objętej przewlekłą niewydolnością naczyń limfatycznych i mającym skłonność do nawrotów. Wymaga antybiotykoterapii, a do czasu wyleczenia nie odniesie Pani korzyści z zabiegów sanatoryjnych, gdyż zostanie pani od wielu odsunięta. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog