Ciąża czy przeziębienie?

Nie wiem, czy jest to odpowiednie miejsce do opisania mojego problemu, ale liczę na pomoc.
Jakieś pera dni temu zdecydowałam się na pierwszy raz z moim chłopakiem, jednak sądzę, że do niczego takiego nie doszło, gdyż stwierdziłam że nie jestem jeszcze gotowa. Co prawda próbował we mnie wejść, ale nie sądzę żeby przebił błony, gdyż za bardzo mnie bolało i nie pozwoliłam jemu tego zrobić. Byłam wtedy 1 dzień po okresie. Dzisiaj gdy mija jakieś 4 dni, odczuwam ból pleców, jajników i kłujący ból pod żebrami? Co to może być?
Dopowiem tylko że robiliśmy to z prezerwatywą, więc mam nadzieje że to nie jest to najgorsze. Może to nie ciąża, ale zwykłe przewianie, tym bardziej ze jest zima, a wychodziłam wtedy na dwór z rozpiętą kurtką. Jeśli chodzi o ból jajników zawsze w czasie owulacji mnie kłują, a krwawienia mam obfite, ale dopiero jest 5 dzień po moim okresie. Czy mam spodziewać się najgorszego?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
W sytuacji gdy nie doszło do całkowitej penetracji i wytrysku nasienia, a dodatkowo kontakt przebiegał z zabezpieczeniem, można wykluczyć możliwość ciąży.
Opisane objawy są nieswoiste, mogą być związane z przeziębieniem, infekcją bądź też mogą mieć podłoże psychogenne (nieustanne myślenie o niechcianej ciąży).
Jeśli dolegliwości nie ustąpią lub nasilą się to należy skonsultować problem z lekarzem, konieczne jest wówczas badanie fizykalne i ewentualnie badania dodatkowe.
Redakcja abcZdrowie.pl