Co i w jakich porach jeść, by schudnąć?

Witam. Jestem 18- latką. Ważę 90 kg, a mój wzrost wynosi 179 cm. Wiem, że powinnam schudnąć, że ruch jest najważniejszy, ale niestety mam bardzo mało czasu na to. Prosiłabym o napisanie mi co powinnam głównie jeść i w jakich porach. Wstaję rano w godzinach 5-6 a kładę się 22-23. Bardzo proszę o porady, napewno z nich korzystam, jest to dla mnie bardzo ważne.
ponad rok temu

Witam!
Pani BMI to 28,1 co wskazuje na znaczną nadwagę. Radziłabym podjąć zdecydowane kroki już teraz bo z każdym kilogramem jest coraz trudniej.
Zalecam 5 posiłków, 3 większe – śniadanie obiad i kolacja oraz 2 mniejsze – drugie śniadanie i podwieczorek. Kolację należy spożywać 2-3 godziny przed pójściem spać, a śniadanie ok. pół godziny po przebudzeniu. Posiłki należy spożywać regularnie, a przerwy pomiędzy posiłkami powinny wynosić 3 do 4 godzin. Należy pamiętać aby w każdym większym posiłku znalazły się przetwory zbożowe (przynajmniej raz dziennie pełnoziarniste), warzywa lub owoce oraz źródło białka (czyli mięso, ryby, nabiał, jaja, ziarna strączkowe). Na drugie śniadanie i podwieczorek świetnie nadają się owoce, mała kanapka, jogurt z owocami (ale nie słodzony), a także świeże warzywa pokrojone w słupki lub warzywa gotowane na parze.
Zalecam znacznie ograniczyć w diecie:
cukier (także słodzenie kawy i herbaty) i słodycze
czerwone mięso (max. 1-2 razy w tygodniu)
tłuste wędliny
masło i serki kanapkowe zawierające znaczną ilość tłuszczu
alkohol (szczególnie piwo)
słodzone napoje gazowane i niegazowane
Zalecam wprowadzić do codziennego menu:
pełnoziarniste przetwory zbożowe
warzywa i owoce
oleje roślinne dobrej jakości
przetwory mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu (ale nie 0%)
chude mięso i ryby
orzechy, nasiona (w niewielkiej ilości)
wodę mineralną
Proponuję następujące pory posiłków:
Wstaję rano w godzinach 5-6 a kładę się 22-23.
06:30 – śniadanie
10:00 – 2 śniadanie
13:00 – obiad
17:00 – podwieczorek
20:00 – kolacja
Życzę powodzenia :)