Co jest przyczyną mojego lęku przed klęską?

Mam 20 lat, interesuję się historią i polityką. Od zawsze chciałam po sobie pozostawić jakiś ślad, osiągnięcia. Teraz przechodzę pewien kryzys, moje życie wygląda inaczej, niż sobie wyobrażałam, boję się życia, przyszłości, tego, że nikt nie doceni moich osiągnięć i nic mi się nie udaje i nie uda. Kiedy słyszę o poliglotach, ogarnia mnie zazdrość i poczucie klęski. Popadam w coraz większą izolację, czytam książki, rysuję w ukryciu. Co jest przyczyną mojego lęku przed klęską?

Może być tak, że stawia sobie Pani byt wysokie wymagania, ma tendencje do perfekcjonizmu i trudność w cierpliwym dążeniu do celu. Może warto spotkać się z psychologiem i przyjrzeć przyczynom ambiwalencji?