Co mogą oznaczać krwawienia po oddaniu stolca?

Witam. Co jakiś czas zauważam u siebie po oddaniu stolca krew na papierze toaletowy, trwa to kilka dni i mija, ale ostatnio jest coraz więcej tej krwi jest ona na papierze i w muszli. Odczuwam też przy oddawaniu stolca pieczenie bądź kłucie. Przeważnie mam ten problem kiedy zbliża mi się okres, a później mija. Zaczynam się już bardzo martwić a na wizytę u lekarza muszę poczekać kilka dni. Proszę powiedzcie czy to mogą być hemoroidy czy coś gorszego?

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej są to hemoroidy, jest to najczęstsza przyczyna takich krwawień z dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Ale to dokładnie będzie mógł ocenić lekarz dopiero przy badaniu.