Co oznacza czkawka po operacji przepukliny rozworu przełykowego?

Moja mama jest tydzień po operacji przepukliny rozworu przełykowego przepony i dokucza jej czkawka w trakcie prawie każdego posiłku. Dodatkowo przy pokarmach stałych czasem pojawia się zwracanie treści pokarmowej, w postaci śliny i pogryzionego jedzenia. Czy to normalne czy należy zgłosic się do lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

należy zgłosić się do lekarza najlepiej wykonującego zabieg