Co oznacza mój wynik przeciwciał jądrowych?

Poroniłam w 6tc. Przed następną ciążą chciałabym się dowiedzieć o przeciwciała przeciwjądrowe, a szczególnie o wysoki wynik PCNA, DFS70 i Pasmo kontrolne. Co one oznaczają, czy powinnam udać się do jakiegoś specjalisty i leczyć to? Przeciwciała przeciwjądrowe i cytoplazmatyczne: wynik dodatni. Metodą immunofluorescencji pośredniej (IIF) z użyciem substratów komórek HEp-2 i wątroby małpy, w klasie IgG, stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjądrowych o typie świecenia ziarnistym, z pozytywnymi chromosomami w komórkach podziałowych, w mianie 1:640, a także przeciwciał przeciw ziarnistościom jądrowym w mianie 1:640. Przeciwciała przeciwjądrowe (ANA) IMMUNOBLOT: wynik dodatni. Metodą immunoblot stwierdzono obecność przeciwciał anty- DFS 70, oraz PCNA na poziomie granicznym. Natomiast nie stwierdzono obecności przeciwciał anty: RNP, Sm, SS-A, Ro-52, SS-B, Scl-70, PM-Scl, Jo-1, ENP B, dsDNA, przeciw ukleosomom, przeciw histonom, przeciw rybosomalnemu białku P, AMA M2 przeciwmitochondrialne). RNP/Sm-2, Sm-1, SS-A-0, Ro-52-1, SS-B-1 Sci-70-0, PM-SCi100-1, Jo-1-1, Centrometr B-1, PCNA-8, dsDNA-3, Nukleosomy-1, Histony-1, Rybosomalne białko-0, Ama-M2-1, DFS70-124, Pasmo kontrolne-103

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana konsultacja lekarze reumatologa.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.